PRZEDSZKOLAKI Z LUBNIA Z WIZYTĄ

Dziś naszymi gośćmi były Pszczółki, Stokrotki oraz Biedronki – trzy grupy przesympatycznych przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Lubniu (https://przedlubien.blizej.info/ ).

Żeby odwiedzić bibliotekę nie trzeba mieć specjalnego powodu,  ale nasze dzisiejsze spotkanie ukierunkowane było na książki o zwierzętach, bajki oraz różnice między biblioteką a księgarnią. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda system pożyczania czytelnikom książek, do czego służy karta książki i kod kreskowy i dlaczego należy dbać o książki, wypożyczane do domu. Przedszkolaki mogły obejrzeć przygotowany zestaw książek o zwierzętach, których pilnowały nasze biblioteczne maskotki 🙂 Wysłuchały również opowiadania o krowie Matyldzie, która nie chciała się kąpać, autorstwa  Alexandra Steffensmeiera.

Dzieci podczas rozmowy wymieniały, znane im, zwierzęta domowe i dzikie oraz te, które możemy spotkać a naszych lasach. Potem dwie drużyny – dziewczynki i chłopcy  – układały  puzzle ze zwierzętami na czas; kolejnym zadaniem było ułożenie patyczkowych puzzli z dzikimi i domowymi zwierzętami.  Na zakończenie spotkania przedszkolaki pokolorowały zakładki do książek z postaciami zwierząt 🙂

Zerknijcie do naszego albumu zdjęć, jak dziś było fajnie 🙂  https://photos.app.goo.gl/ZZZUW49Jqfzdu71v6