PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Mała książka - Wielki Człowiek

Od września 2020 r. nasza biblioteka bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, przeznaczonego dla dzieci w wieku 3-6 lat. Akcja ma zachęcać rodziców i dzieci do wspólnego czytania i odwiedzania biblioteki. Mały czytelnik na start otrzymuje kartę biblioteczną do zbierania naklejek za każde odwiedziny i wypożyczenie książki oraz wyprawkę czytelniczą w postaci 2 książek – dla dziecka i dla rodzica.

W nowej edycji projektu, skierowanego do dzieci  roczników 2014-2017, bierze udział blisko 6 tysięcy bibliotek. Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną. Dzieci, które w tej edycji programu uzbierają 10 naklejek na karcie otrzymują naklejkę „Super czytelnik”, przypinkę, zakładki oraz  imienny dyplom.

Mamy wielką nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej przedszkolaków oraz ich rodziców zapała miłością do książek i czytania. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału jesienią w naszym projekcie.

Link do informacji o projekcie: http://wielki-czlowiek.pl