MINIGRA TERENOWA KWIAT PAPROCI ZA NAMI :-)

Wczoraj, 26 czerwca o godz. 17 w bibliotece w Lubniu spotkały się cztery młodzieżowe drużyny (trzy ze Skomielnej Białej i jedna z Krzeczowa), żeby wziąć udział i przetestować naszą grę terenową  pn. Szukaj kwiatu paproci, opartą na baśni J.I. Kraszewskiego.

Drużyny otrzymały „pakiet startowy” z mapą, tekstem baśni, notatnikiem i pierwszą zagadką, kierującą do kolejnego etapu. Co 10 minut, pod opieką osoby dorosłej, ruszała drużyna, której udało się najszybciej rozwiązać pierwszą zagadkę.

Nie uwzględniłyśmy  jednak chęci rywalizacji i właściwie większość trasy nie dość, że pokonana była biegiem (dziękuję Madzi i Emilce), to jeszcze dość szybko wszyscy spotkaliśmy się w jednym miejscu 🙂

Grę ukończyły wszystkie drużyny, czego dowodem był i uszczuplony „paproci” skarb, jak i pozbawiony liści kwiat paproci 🙂  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Bardzo dziękujemy młodzieży i ich opiekunom – p. Asi, p. Ewelinie i p. Andrzejowi za udział w zabawie i cenne uwagi, które pozwolą nam ulepszyć logistykę i strategię. Link do albumu zdjęć wkleimy, jak pościągamy zdjęcia 🙂