Artykuły z 2020 roku

10 marca 2020 r. na wspólnym czytaniu z przedszkolakami spotkaliśmy się w budynku Samorządowego Przedszkola. Gościem przedszkolaków była p. Jadwiga Brożyna, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lubniu.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/WUh9WF5q1DryaMP87

25 lutego 2020 r. w budynku przedszkola w Skomielnej Białej odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze w tym roku kalendarzowym. W ramach programu „Mali czytelnicy” i poznawania zawodów swoich rodziców zaprosiliśmy panią Bogusławę Pawlicę sprzedawcę sklepu spożywczego w Skomielnej Białej.

W dniu 25 lutego br. już po raz kolejny w tenczyńskiej bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze z przedszkolakami z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie wraz z opiekunami. W tym dniu do wspólnego czytania zaprosiliśmy Panią Genowefę Flagę.

23 stycznia br. gościem biblioteki i lubieńskich przedszkolaków była p. Izabela Hejmej, pracownik sekretariatu w Urzędzie Gminy w Lubniu. Nasi najmłodsi czytelnicy odwiedzili nas w tym roku po raz pierwszy. I nie tylko chętnie spędzają czas na wspólnym czytaniu, ale z coraz większą uwagą słuchają bajek, wybranych przez naszych gości.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/vhddBk8U7UMSP8Zv9

21 stycznia w filii biblioteki w Tenczynie miało miejsce pierwsze w tym roku czytanie z przedszkolakami. Gościem biblioteki i najmłodszych czytelników był p. Andrzej Druzgała, sołtys wsi Tenczyn i kierownik Zespołu Regionalnego „Toporzanie” z Tenczyna.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/fhRwnUjjegzE7iEC7

14 stycznia br. bibliotekę w Lubniu odwiedziły przedszklaki z prywatnego przedszkola „Nibylandia” w Lubniu. Dzieci zwiedziły bibliotekę i chętnie wzięły udział we wspólnym czytaniu. Przygody Henia – samochodzika bardzo zainteresowały naszych małych czytelników.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/ewbynuKFp2Vhvwbm9

W filii w Krzeczowie mali czytelnicy nie tylko pożyczają książki, uczestnicząc w programie „Mała książka- wielki człowiek”, ale także chętnie biorą udział w zajęciach plastycznych.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/57vnYTtVCntw8LjL8
Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/s5XYKjHfS9Fzfn2bA

PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Od września 2020 r. nasza biblioteka bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, przeznaczonego dla dzieci w wieku 3-6 lat. Akcja ma zachęcać rodziców i dzieci do wspólnego czytania i odwiedzania biblioteki. Mały czytelnik na start otrzymuje kartę biblioteczną do zbierania naklejek za każde odwiedziny i wypożyczenie książki oraz wyprawkę czytelniczą w postaci 2 książek – dla dziecka i dla rodzica.

W nowej edycji projektu, skierowanego do dzieci roczników 2014-2017, bierze udział blisko 6 tysięcy bibliotek. Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną. Dzieci, które w tej edycji programu uzbierają 10 naklejek nakarcie otrzymują naklejkę „Superczytelnik”, przypinkę, zakładki oraz imienny dyplom.

Mamy wielką nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej przedszkolaków oraz ich rodziców zapała miłością do książek i czytania. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału jesienią w naszym projekcie.

Link do informacji o projekcie: http://wielki-czlowiek.pl

Informujemy naszych czytelników, że projekt propagujący czytelnictwo wśród najmłodszych pn. „Mała książka, wielki człowiek” został przedłużony do dnia 30 czerwca 2020 r. Miło nam poinformować również, że mamy już na terenie gminy pierwszych małych czytelników, którzy zapełnili swoją kartę naklejkami i zostali nagrodzeni – poza dyplomem i drobnym upominkiem – oznaką małego czytelnika. Pierwsze wręczenie odznak i dyplomów miało miejsce w bibliotece w Skomielnej Białej.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/wDL241GqLxS8VX6c6

Projekt propagujący czytelnictwo wśród najmłodszych pn. „Mała książka, wielki człowiek” nadal trwa – został przedłużony do dnia 30 czerwca 2020 r. W Lubniu i Krzeczowie również wręczyliśmy pierwsze odznaki i dyplomy małym czytelnikom, którzy zapełnili swoje karty naklejkami. Przybywa również dzieci, które zaczynają dopiero przygodę z biblioteką, książką i projektem.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/s5XYKjHfS9Fzfn2bA

„KINDER MLECZNA KANAPKA PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE”

Tegoroczna edycja jest nieco inna, niż w roku 2019, kiedy czytelnicy mogli głosować na swoją bibliotekę. Teraz inicjatywa polega na zbieraniu książek dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat od małych czytelników, którzy zechcą podzielić się zasobami ze swojej domowej biblioteki. Nie trzeba chyba wspominać, że mają to być pełnowartościowe pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży.

Książki można przynosić do naszej biblioteki od 2 do 30 listopada br. Otrzymane od dzieci książki zostaną odebrane kurierem i wysłane organizatorowi, który przekaże je najbardziej potrzebującym bibliotekom szkolnym i publicznym. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i udziale w akcji biblioteka otrzyma zestaw książek z autografami jej ambasadorów: p. Michała Rusinka, p. Sylwii Stano oraz p. Zosi Kraszewskiej.

Natomiast mali czytelnicy, którzy wezmą razem z nami udział w akcji otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz zakładki.
Z przyjemnością informujemy czytelników, że nasza biblioteka dzięki Waszym głosom w projekcie „Kinder niespodzianka- przerwa na wspólne czytanie otrzymała pufy oraz zestaw książek dla dzieci. Z puf z radością korzystają nasi czytelnicy, nie tylko ci najmłodsi, a książki zasilą księgozbiór w Lubniu i pozostałych filiach gminy.