Artykuły z 2019 roku

UDZIAŁ W PROGAMACH I PROJEKTACH

Program Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Nasza biblioteka zakwalifikowała się do programu Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019. Całkowita kwota dotacji, przeznaczonej na zakup urządzeń wielofunkcyjnych, komputerów, czytników i programów antywirusowych dla biblioteki oraz podległych filii, wyniosła 23.365,00 zł ( w tym wkład własny w wysokości 3.605,00zł) – zakończony

Projekt „Kinder niespodzianka – przerwa na wspólne czytanie”

W 2019 roku znów wzięliśmy udział w projekcie, propagującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzięki głosom naszych czytelników udało nam się zakwalifikować do 2 tury projektu i otrzymać w nagrodę 2 pufy oraz zestaw książek dla dzieci – zakończony

Program „Mała książka – wielki człowiek”

Od września 2019 r. nasza biblioteka bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, przeznaczonym dla dzieci w wieku 3-6 lat. Akcja ma zachęcać rodziców i dzieci do wspólnego czytania i odwiedzania biblioteki. Mały czytelnik na start otrzymuje kartę biblioteczną, do zbierania naklejek za każde odwiedziny i wypożyczenie książki oraz wyprawkę czytelniczą w postaci 2 książkę – dla dziecka i dla rodzica. Zebranie 10 naklejek nagradzane jest odznaką „Małego czytelnika”, dyplomem i słodkim upominkiem. Do końca 2019 roku takich odznaczyliśmy 6 dzieci – 3 z Lubnia i 3 ze Skomielnej Białej. Projekt został przedłużony do czerwca 2020 r.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/s5XYKjHfS9Fzfn2bA , https://photos.app.goo.gl/wDL241GqLxS8VX6c6

SPOTKANIA I INNE INICJATYWY BIBLIOTEKI

Aktualności z Biblioteki w Lubniu

13 grudnia gościem biblioteki i lubieńskich przedszkolaków podczas wspólnego czytania był radca prawny Urzędu Gminy w Lubniu, p. Andrzej Kowalczyk

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/G5ApRQ6BNKUUk76n9

26 listopada przedszkolaki z Lubnia brały udział w spotkaniu czytelniczym z p. Jackiem Pasiowcem, radnym powiatu myślenickiego i nauczycielem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/ZHGCK18AArSLRmdG9

8 października bibliotekę odwiedziły grupy Czarodzieje i Motylki z Samorządowego Przedszkola w Lubniu. Dzieci zwiedziły bibliotekę i dowiedziały się, jak wygląda praca bibliotekarza. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego czytania – tym razem lektorem była p. Danuta Skolarus.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/iuEPWRm4D3A4e4ia6

7 czerwca razem z Samorządowym Przedszkolem w Lubniu wzięliśmy udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dla licznego grona małych odbiorców, zgromadzonych na placu przedszkolnym, czytał p. Jacek Wygoda, sędzia Sądu Najwyższego.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/LP7YKikLujubCC569

16 maja rozstrzygnięty został 5 Gminny Konkurs Recytatorski pn. „W przedszkolu jak w domu”. Konkurs cyklicznie organizujemy wspólnie z Samorządowym Przedszkolem w Lubniu. W 2019 roku wzięło w nim udział 16 przedszkolaków z przedszkola w Lubniu, Tenczynie, Skomielnej Białej oraz z przedszkola „Nibylandia” w Lubniu.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/4P9bXFc7T1jPkWPS7

15 maja uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej w Lubniu – w związku z Tygodniem Bibliotek – obejrzeli spektakl Teatru Maska pt. „Prastara książnica – skarb i tajemnica”.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/bq4m43YEAWCHnLyd8

W związku z Tygodniem Bibliotek lubieńska biblioteka przygotowała wystawę pn. „Najstarsze książki w naszej bibliotece”.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/GeJ3ReqeW61B5JE69

10 maja, w związku z Dniem Bibliotekarza i Tygodniem Bibliotek, odwiedziła nas przedszkolna grupa Żabki. Dzieci zwiedziły bibliotekę i dowiedziały się, jak wygląda praca bibliotekarza.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/vBUgRq5XgaQUJ5uw9

7 maja gościem biblioteki i lubieńskich przedszkolaków podczas wspólnego czytania była p. Magdalena Pawlik, radna gminy Lubień.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/pPriweor79ErUFqQ7

16 kwietnia 2019 gościem biblioteki była p. Zofia Pandyra, emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Lubniu i z zamiłowania – pszczelarz. Spotkanie czytelnicze związane było z Maratonem Czytelniczym.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/WZfUMazK4PTKXXD67

12 kwietnia, w ramach Maratonu Czytelniczego, lubieńskim przedszkolakom z grupy Czarodzieje i Promyczki czytała p. Renata Leśniak. Maraton czytelniczy związany jest – poza promowaniem czytelnictwa wśród najmłodszych – z uroczystościami rocznicowymi przedszkola oraz udziałem naszych zaprzyjaźnionych przedszkolaków w II edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego pn. Piękna nasza Polska cała.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/DCAvjyptxnUQ2Rz98

10 marca gościem biblioteki i lubieńskich przedszkolaków podczas wspólnego czytania była p. Katarzyna Opalska, lekarz stomatolog.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/khicCu3D28UdjaRLA

25 lutego wznowiliśmy w 2019 roku akcję czytania najmłodszym. Spotkanie czytelnicze rozpoczęła p. Edyta Biros, kierownik referatu świadczeń socjalnych w Urzędzie Gminy w Lubniu.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/UwPdenXbj5ekwb9a7

Aktualności z Biblioteki w Skomielnej Białej

10 grudnia spotkanie czytelnicze zorganizowano w Samorządowym Przedszkolu w Skomielnej Białej. Gościem przedszkolaków był p. Jan Kołpak, radny gminy Lubień i przedsiębiorca.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/6oPQ2mYYsxcGWTPz9

10 grudnia w Samorządowym Przedszkolu w Skomielnej Białej wręczono pierwsze dyplomy skomielniańskim najmłodszym czytelnikom, biorącym udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/wDL241GqLxS8VX6c6

12 listopada gościem biblioteki w Skomielnej i przedszkolaków był p. Andrzej Bala, radny gminy Lubień.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/6w9TjrLBPMaiGiBU6

15 października, po wakacyjnej przerwie, gościem biblioteki w Skomielnej i przedszkolaków była p. Ewa Chorążak, bibliotekarka w Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej.

11 czerwca gościem biblioteki w Skomielnej i przedszkolaków była p. Elżbieta Urbańczyk, emerytowana nauczycielka j. niemieckiego, poetka oraz pasjonatka pieszych wędrówek po Beskidzie Wyspowym i Gorcach.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/GL8cGMGxbMk9RpHv6

28 maja spotkanie czytelnicze w skomielniańskiej bibliotece związane było z Dniem Bibliotekarza oraz Tygodniem Bibliotek. Tym razem lektorem była p. Joanna Rabska, pracownik biblioteki.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/1dQd8QPdXpnLQ6hEA

2 kwietnia, w związku z obchodami Dnia Książki dla Dzieci, zorganizowaliśmy w bibliotece w Skomielnej spotkanie czytelnicze z p. Bernadetą Buras.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/N7ACMBbmoNYVbyN8A

26 lutego przedszkolakom ze Skomielnej Białej czytała p. Janina Kluska, z-ca Prezesa Związku Podhalan w Skomielnej Białej.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/g2GfQLepXp3MXWm3A

Aktualności z Biblioteki z Krzeczowa

30 października bibliotekę w Krzeczowie odwiedzili uczniowie zerówki przy Szkole Podstawowej w Krzeczowie.

W marcu i kwietniu bibliotekę w Krzeczowie odwiedzili uczniowie zerówki przy Szkole Podstawowej w Krzeczowie oraz przedszkolaki z „Ochronki” Sióstr Służebniczek Starowiejskich w parafii pw. Św. Wojciecha BM w Krzeczowie.

Aktualności z Biblioteki w Tenczynie

26 listopada wznowiliśmy cykl spotkań czytelniczych z przedszkolakami. Tym razem najmłodszym czytelnikom czytała p. Małgorzata Nowak, radna gminy Lubień z sołectwa Tenczyn.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/P5AJPw8DLW9fzpHX6

28 maja był dniem odwiedzin biblioteki w Tenczynie. Pierwszymi gośćmi była najmłodsza grupa przedszkolna z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie. Kolejnymi – grupa Stokrotek i Czarodziejów, czyli dzieci uczęszczające do zerówki. Zarówno najmłodsze, jak i najstarsze przedszkolaki zapoznały się z realiami pracy w bibliotece, wypożyczania książek i dbania o nie.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/fbftLJXfTsEfRYFN9

22 maja gośćmi biblioteki w Tenczynie byli uczniowie IX klasy Szkoły Podstawowej w Tenczynie. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się regulaminem biblioteki, z programem katalogowym MAK+ i systemem katalogowania księgozbioru.

8 maja bibliotekę w Tenczynie odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola, by zwiedzić bibliotekę i zapoznać się z regulaminem wypożyczania książek.